3D Modelleme

3 boyutlu modelleme son yıllarda yaygınlaşan, hayal gücünüzün ve emeğimizin birleşimi olan tasarımların iki boyutta kağıt üzerinde kalmamasını sağlayan bir modelleme işlemidir. Turna Tasarım olarak çağı en güncel şekilde takip edip, her türlü hizmeti vermekten kaçınmadığımız için 3 boyutlu tasarımlar konusunda da profesyonel hizmet almanız için çalışıyoruz. 3 boyutlu modelleme (Orijinal adıyla 3D modelling) ile ürünlerinizin tasarımını üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz.

Peki nasıl çalışıyoruz? 3 boyutlu görüşün temel elementlerini kullanarak oluşturulan görsel için; alan derinliği, nesnenin göze uzaklığı, nesnenin konumlanma şekli, paralax gibi teknik ayrıntılara dikkat edilerek bilgisayar ortamında hazırlanır. Bu görüntü teknolojisi mobilyadan inşaata, çizgi filmden firma maskotlarına kadar birçok alanda kullanılır. İnşaat alanında mimari görselleştirmeler için, oturma odanızda eşyalarınızı konumlandırmak için, bir çizgi film karakteri yaratmak için kullanabilirsiniz. Gördüğünüz herhangi bir nesnenin de sanal ortamda 3 boyutlu modelini oluşturmak mümkün olduğu için kullanım alanının sonsuz olduğunu söyleyebiliriz. Ülkemizde en çok mimari modelleme için kullanılmakta olan bu teknoloji ayrıca endüstriyel alanda da oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.

3 boyutlu modellemenin alanı bu kadar geniş olmakla birlikte bu konuda gerçekten uzmanlaşmış kişileri bulmakta bir o kadar zordur. Mesela mimari modellemelerde görüntünün dijital ortama aktarılması için Autocad gibi programların detayıyla bilinmesi gerekmektedir.  Alanında eğitimli elemanlarımızla çalıştığımız tasarım firmamızda her konuda profesyonel hizmet alabileceğinizden emin olabilirsiniz. Endüstriyel alanda otomasyon ürünleri için de üç boyutlu tasarımlar oldukça önemlidir. Ortaya çıkacak ürünün şekli, görüntüsü, net olarak ne işe yaradığı ve nasıl çalıştığı gibi ayrıntıların anlatılacağı bir üç boyutlu görüntüleme şarttır. Ayrıca insan veya hayvan gibi sadece modelleme olmaktan çıkıp artık sanatsal oluşumların ortaya çıktığı üç boyutlu modellemelerde yaratıcı ve özgün bir ekiple çalışmanız tarafımızdan önerilir.

Ayrıca internet siteleri için oluşturulan üç boyutlu modellemeler sayesinde eğer satıcıysanız müşteri kitlenizin ilgisini çekebilirsiniz. Özellikle çocukların ilgisini çeken maskotlar sayesinde geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. Eğer mobilya satıcısı iseniz internet sitenizde en yeni ürünlerinizin üç boyutlu hallerini bir odayla buluşturmanız alıcınızın dikkatini daha çok çekmenizi sağlar. Bunlara ek olarak son dönemde özellikle temelden yapılan satışlar inşaat sektörünü üç boyutlu modellemeye zorlamaktadır. Evin bulunduğu konumda nasıl göründüğü, apartmanın ve bahçenin durumu, odaların konumlanma şekli ve hatta evin eşyalı halinin üç boyutlu olarak alıcıya sunulması nispeten büyük çaplı ödemelerin yapıldığı inşaat sektöründe oldukça önemli bir yer tutar.

Turna Tasarım’la çalışırken öncelikle hedef kitleniz göz önüne alınır, projenizin amacı değerlendirilir ve bir tasarım oluşturulur. Bu tasarım oluşturulurken sizin fikirlerinizin, hayallerinizin de bizim önceliklerimiz arasında olduğunu bilmeniz bizim için önemlidir. Aklınızdaki sanatsal tasarımları dijital ortama aktarmak istiyorsanız profesyonel ekibimizle harika çalışmalar ortaya çıkaracağınızdan şüpheniz olmasın.

Whatsapp
Whatsapp