Kullanıcı Sözleşmesi

1- TARAFLAR

Bu sözleşme Çağlayan Mahallesi 299. Cadde 42/5 Mamak/ANKARA adresinde bulunan TURNA MEDYA REKLAM BİLİŞİM ve DANIŞMANLIK HİZMETLERİ® (Turna Tasarım)® ile .............................. adresinde bulunan ................................ (Müşteri) arasında imzalanmıştır.

2- SİTE İÇERİĞİ

 • Site ........................ Yazılım dili ve kontrol panelli kullanılarak oluşturulacaktır. Site ile ilgili olarak müşteri istekleri aşağıda yer almaktadır.
 • Mail adresi talep edilir ise müşteriye mail hesabı açılacaktır. TURNA TASARIM® tarafından açılan mail hesaplarına kullanıcıların erişmesi için bir kullanıcı adı ve şifre verilecektir. Açılacak mail hesapları 11. maddede belirtilmiştir. Sonradan mail hesabı açılabilir.
 • Mail paneline ulaşım için verilen şifrenin güvenliği müşteri sorumluluğundadır. Müşteri, bu panele kendisinden kaynaklanan bir nedenle erişim sağlanarak bilgilerin kaybolması durumunda derhal TURNA TASARIM®’a haber vermekle yükümlüdür. TURNA TASARIM® şifreleri en kısa sürede değiştirerek müşteriye verecektir. Kendi hosting hesabını kullanmak isteyen müşterilerin mail güvenliğini TURNA TASARIM® sağlamaz.
 • Sitede yer alacak olan bütün yazı ve görsellerin orijinallik sorumluluğu müşteriye aittir. Müşteri lisanslı fotoğraf ve yazı kullanmayacağını taahhüt eder. Kullandığı yazı ve fotoğrafların lisans masrafları müşteriye aittir.
 • Site içeriği yönetim panel eğitiminden sonra müşteri tarafından girilecektir. İçerik girişlerini müşteri TURNA TASARIM®’a yaptırmak isterse ek bir ücret ödemek zorundadır.
   

3- KORUMA VE GÜVENLİK:

Virüs kontrolü ve hackerlere karşı koruma TURNA TASARIM® tarafından sağlanacak, TT Net’ten kaynaklanan internet omurgası erişiminin kesilmesi ve/veya uzun süren elektrik kesintileri gibi durumlarda oluşacak sitenin internet erişimine kapalı kalması durumları haricinde, sitenin çevrimiçi kalması sağlanacaktır. Müşteri kendi hosting hesabını kullanmak isterse koruma ve güvenlik hizmetini TURNA TASARIM® sağlamaz.                                                                  .                                        
 

4- TASARIM SÜRECİ:

TURNA TASARIM® tarafından sunulan site ara yüzü müşteri tarafından beğenildiğinde projenin yazılım aşamasına geçilir. TURNA TASARIM® ara yüz onaylandıktan sonra yapılan her türlü tasarım değişikliği için ek ücret talep etme hakkına sahiptir. Proje yazılım süreci ara yüz çalışmasının onaylanmasından itibaren başlar. Müşteri dilerse web ortamından hazır bir tasarım seçebilir.

Site içerisinde kullanılacak olan animasyonlar için Müşteri TURNA TASARIM®’ a istediği fotoğraf ve yazıları vermekle yükümlüdür. Aksi takdirde TURNA TASARIM® animasyonlarda bulunacak bilgileri kendi isteğine göre yerleştirme hakkına sahiptir. Bu yüzden gecikme yaşanması durumunda TURNA TASARIM® bu durumdan sorumlu tutulamaz.

Web sitesinde yer alacak olan animasyonlar, animasyon detayına göre ücretlendirilir. Animasyon hakkında detaylar 11. Maddede belirtilmelidir. İlk aşamada flaş animasyon ücreti fiyata dâhil edilmez. Flaş animasyon ücreti müşterinin isteklerine göre daha sonradan ücretlendirilir. Animasyonu isteğe bağlı bir hizmettir.

 • Sitenin ara yüz görüntüsü
 • Sitede İstenilen Flash Animasyonlar (Banner ve İntrolar)
 • Animasyonların ücretlendirilmesi
   

5- İŞİN SÜRESİ:

Sözleşmenin imzalanmasından sonra, müşteri iş ile ilgili yazılı ve basılı tüm belgeleri ve görsel materyalleri 5 (beş) iş günü içinde TURNA TASARIM®’ a teslim edecektir. (Tasarım süreci başlayana kadar yeni dokumanlar, fotoğraflar vb. verilebilecektir).

Müşteri belgeleri ulaştıracağı süreci (Sözleşmenin imzalanmasından sonraki 5 (beş) iş gününü aşarsa TURNA TASARIM® projeyi duraklatma veya sarkıtma hakkına sahiptir. Bu durumda projeye tekrar başlama tarihini TURNA TASARIM® belirler. Sözleşmeye konu olan projenin teslim süresi 10. maddede belirtilmiştir. Proje teslim süresi, tasarım için gerekli bilgilerin teslim edilmesinden itibaren başlar.

6- EĞİTİM:

TURNA TASARIM® müşteriye site yönetim panelinin kullanımı konusunda iş teslimi sonrasında eğitim ve teknik bilgi verecektir. Bu eğitim sadece site paneli kullanımını kapsamaktadır. Eğitim bir defa verilir. Müşteri Ankara dışında ise, eğitim çevrimiçi veya telefonla verilir.

7- GARANTİ:

Sistem 1 (bir) yıl süre ile TURNA TASARIM®’ın kontrolünde olacaktır.  Bu süre içinde TURNA TASARIM® sistemde olabilecek yazılım hatalarını ücretsiz olarak gidermek ve sistemi çalışır vaziyette tutmakla yükümlüdür. Garanti süresinin bitiminden sonra bakım sözleşmesi yapıp yapmamakta taraflar serbest olacaktır. Kullanıcı hatalarından ve şifrelerin 3. kişilerin eline geçmesinden doğan zararlar garanti kapsamında değildir. Müşteri kendi hosting hesabını kullanmak isterse TURNA TASARIM® herhangi bir garanti sağlamaz.

8- ALAN ADI TESCİLİ:

Müşterinin talep ettiği ............................................................................................................. alan ad(lar)ı TURNA TASARIM® tarafından müşteri adına tescil edilecektir. Daha önceden tescil edilen alan adları kontrol TURNA TASARIM® da olacak şekilde aktarılacaktır.

9- PROJEDEN VAZGEÇME:

Müşteri, herhangi bir aşamadayken projeden vazgeçmesi durumunda alınan avans iade edilmez. Müşteri proje için TURNA TASARIM®’ın uğradığı zararı (Grafik tasarım ücreti, personel prim gideri, yazılım ücreti, alan adı tescil ücreti, hosting ücreti vb. gibi geri alınamaz ücretler) karşılamakla yükümlüdür.  TURNA TASARIM®’ın projeden vazgeçmesi durumunda alınan avans ve her türlü bilgi ve dosyalar müşteriye eksiksiz teslim edilir.

10- BANKA BİLGİLERİ

Ödemeler YAPI KREDİ BANKASI - Şube Adı: Samanpazarı – ANKARA  Hesap Sahibi: Özlem Derya KARAKUŞ IBAN TR12 0006 7010 0000 0083 6232 91 hesabına yapılabilir veya elden nakit olarak ödenebilir.

11- SÖZLEŞME TUTARI ve İŞ TESLİM SÜRESİ:

Projenin ücretlendirmesi aşağıdaki gibidir. 

(Proje süresi, grafik tasarımın onaylanmasından itibaren başlar)

Web tasarım ve yazılım ücreti                                                                       : ……………….......  TL 

Alınan Avans Bedeli (%50)                                                                          : ……………………….  TL

Sözleşme Tarihi                                                                                            : ……. / ……. / 201…...

Proje Süresi (Resmi tatil ve hafta sonları hariç)                                                : ….…………….. iş günü

Bilgilerin TURNA TASARIM®’ a Teslim Tarihi                                            : ……. / ……. / 201…...

12- EK DETAYLAR

 

13- SÖZLEŞME:

İş bu sözleşme 13 Maddeden oluşmaktadır.

Whatsapp
Whatsapp