Seo

Google SEO hizmetlerimiz hakkında bilgi vereceğimiz bu kısımda öncelikle SEO açıklaması yapmakta fayda var. Search Engine Optimization kelimeleirnin baş harflerinden oluşan SEO kelimesi “arama motoru optimizasyonu” veya iyileştiricisi anlamına gelmektedir. Arama motorlarında en yüksek sayıda ve nitelikli ziyaretçiye ulaşmanız için verilen bu hizmet için Turna Tasarım’a başvurabilirsiniz. Turna Tasarım Türkiye aramalarının büyük bir yüzdesinde kullanılan arama motoru olan Google için SEO hizmetleri vermektedir. Google SEO çalışması dahilinde Google’a uygun siteler oluşturma, kalite düzenlemeleri yapma ve Google’ın gelecekteki hareketlerini tahmin etme üzerine yapılan iyileştirme çalışmaları bulunmaktadır. Bu çalışmaların Google yönergelerine uygun olması oldukça önemlidir.

İyi bir SEO çalışması uzun vadeli öngörü, arama gelişimini, yorumlama ve işletme bilgisi gerektirmektedir. İşin görünür kısmında ise linkleme ve web tasarım içerir. Google artık spamleri fark ettiği için SEO dahilinde spamlerden kaçınmak gerekmektedir. Bunun yanı sıra, ziyaretçi eğilimini takip etmek de oldukça önemlidir. Güncel ziyaretçi eğilimlerinden gelecekteki eğilimleri yorumlamak gerekmektedir. Ayrıca arama kriterlerinin değişiyor olması da fark edilmesi gereken bir konudur. Teknoloji ile uyumlu bir SEO çalışması da müşteriyi memnun eden kriterlerden biridir.

SEO çalışma kararı verdiğiniz zaman sadece sitenizi geliştirme kararı almış olmayacağınızı, itibarınız için de önemli bir karar vermiş olduğunuzu aklınızda tutmanız gerekmektedir. Sunduğu avantajların yanı sıra sitenize zarar verebilmesi de olasıdır. Bu yüzden işinde uzman ve deneyimli bir ajans ile çalışmak önemlidir. SEO çalışmaları bir tüketici olarak sizin de dikkat etmeniz gereken konular olan ‘’Google web yöneticisi yönergeleri’’ ve ‘’Google web’te tarama, dizin ekleme ve yayınlama işlemleri’’ hakkında bilgi sahibi olarak yürütülmesi gereken çalışmalardır.

Bir ajans SEO çalışması sırasında; web sitenizi inceler, teknik hataları giderip çeşitli önerilerle sitenizi güçlendirir, içerik geliştirme çalışmaları yapar, anahtar kelime arama çalışmaları yapar, dilerseniz bir SEO eğitimi verir ve belirli pazarlarda öne çıkmanızı sağlar.

Unutmayın ki Google bir sitenin popülaritesini ziyaretçi sayısındaki artış, site hakkındaki link ve bilgi paylaşımından anlamaktadır. Arama sonuçlarında üst sıralara yerleşirken daha sağlam bir yapıya kavuşmak için bu paylaşım kanallarının ve sayısının artış göstermesi gerekmektedir. Bunu oluştururken ise anahtar kelime doğallıktır. Doğal bir popülarite oluşturulmaz ve bu yapaylık Google tarafından da fark edilir ise bu siteniz için olumsuz bir dönüş verir ve sıralamada düşüşe neden olur. Örneğin site içerisindeki bir makalenin forumlarda veya sosyal medyada takip edilmesi SEO’ya katkı sağlar. Ayrıca doğal popülarite için çeşitlilik de sağlanmalıdır. Bunun için çalışmalar tek elden yürütülmemelidir.

Ayrıca Turna Tasarım size önceki çalışmalarını örnek gösterebilir, yönergelere uyum hakkında bilgi verebilir, organik aramaya sitenizin uyumu hakkında bilgi verebilir, zamanlama ve sonuç hakkında bilgi alabilir, diğer çevrimiçi pazarlama hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilir, uluslararası aramalara ve Google SEO’ya uygun siteler hazırlatabilirsiniz.

Whatsapp
Whatsapp